Опубліковано Залишити коментар

Правильний догляд за пірсингом

За будь-яким видом пірсингу потрібен значний догляд. Саме від того, як ви доглядаєте за свіжим проколом, залежить його подальша доля.

Догляд

Поради, наведені нижче, ґрунтуються на словах лікарів і досвідчених майстрів пірсингу. Дотримуючись їх, ви можете бути точно впевнені, що ваш прокол швидко і акуратно заживе.

Поради:

 1. Не можна торкатися проколу самому або ж дозволяти це робити іншим.
 2. До повного загоєння не варто виймати прикрасу з проколу. Заміна прикраси на ранніх стадіях тільки подовжить процес загоєння.
 3. В жодному разі для обробки проколу не потрібно використовувати спирт (і все, що містить спирт), перекис водню, мило для рук, шампуні і подібні засоби. Вони можуть викликати утворення рубців.
 4. Не можна відвідувати сауну або басейн в період загоєння. Вода не повинна потрапляти на прокол.
 5. Кілька тижнів після проколу потрібно сильно обмежити себе у вживанні алкоголю, кофеїну і ліків.
 6. При пірсингу в області рота також уникайте гострої та солоної їжі, газованої води і куріння.
 7. Варто міняти постільну білизну не рідше одного разу в тиждень.
Уход за пирсингом

Не забувайте, що при догляді за проколом потрібно використовувати конкретні засоби. Самостійне рішення лікувати прокол іншими засобами може призвести до небажаних наслідків: нагноєння, рубцювання, деформації проколу тощо.

Перший помічник у догляді за пірсингом – антисептик. Його використовують для того, щоб очистити прокол від частинок бруду і різних інфекцій в повітрі. Майстри радять використовувати Хлоргексидин або Мірамістин. Нещодавно деякі майстри прийшли до висновку, що для догляду вистачає очищеної або дестильованої води.

Існують мазі, які допомагають проколу швидше загоїтись. Можна ними не користуватися, якщо загоєння йде добре і без ускладнень, але зайвим такий препарат точно не буде. Приклад таких мазей – Бепантен, Актовегін.

Часто навколо проколу утворюється неприємна кірка з крові і лімфи. Для її видалення використовують перекис водню. Потрібно бути акуратним, щоб засіб не потрапив безпосередньо в прокол.

Терміни загоєння

Можна виділити період первинного і повного загоєння проколу. Первинне загоєння – це коли вже немає ознак відкритої рани, а прикрасу можна вільно переміщувати по проколу. Повний – це коли остаточно формується канал проколу. Після повного загоєння вже можна міняти прикраси.

Уход за пирсингом

Різні проколи мають різний період загоєння. Спробуємо розібратися, як довго загоюється той чи інший прокол (перша цифра – первинне загоєння, друга – повне).

 • проколи, що зачіпають слизову оболонку: 7/60 днів;
 • мочка вуха, брова, брідж, септум: 14/90 днів;
 • щоки, соски, хрящові тканини вух і носа, пупок: 21/150 днів;
 • поверхневий пірсинг: 30/180 днів. Він погано приживається на більшості людей, тому може раптово почати відторгнення навіть при належному догляді. У такому випадку рекомендується зняти пірсинг і забути про цю ідею;
 • мікродермали: від 10 днів. Все залежить від того, як часто ви будете турбувати прикрасу і як добре ви будете доглядати за проколом.

Нормальне загоєння

Якщо прокол заживає нормально, то в його області спостерігається підвищена чутливість, невелике почервоніння і припухлість. Також в перші дні виділяється лімфа, яка здатна утворити кірку навколо проколу. Кірку варто видаляти своєчасно. Всі ці ознаки є нормальним і не варто боятися їх проявів.

Ускладнення

Досвід і різні джерела показують нам, що при правильному догляді ускладнення виникають лише в одиничних випадках. Велика частина негараздів відбувається через халатність самого клієнта. Але якщо вчасно помітити погіршення стану проколу, то його можна так само швидко вилікувати.

Уход за пирсингом

Великий відсоток людей використовують неякісні прикраси, через що потім страждають. Організм часто відторгає прикраси з невідповідних матеріалів. Людина ж думає, що це інфекція. Основні ознаки інфекції:

 • густі гнійні виділення;
 • сильні почервоніння в області проколу;
 • дуже висока температура тіла;
 • прокол дуже сильно болить;
 • біля проколу з’являються ущільнення, які на дотик схожі на невеликі камені.
 • У разі якщо ви помітили у себе схожі симптоми, негайно зверніться до вашого майстра.

Заміна прикрас

Не варто рватися замінити прикрасу відразу, як тільки прокол став добре виглядати зовні. Варто почекати ще деякий час до його повного загоєння. Найкраще, щоб при першій зміні прикраси вам допоміг майстер. Він же зможе допомогти вам вибрати правильну прикрасу за параметрами і формою.

Уход за пирсингом

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *